E-book i fiszki już poszły w świat i ogromnie mnie to cieszy! Muszę przyznać, że pomysł na fiszki do druku wykluł się w mojej głowie już ponad 2 lata temu, ale dopiero w tym roku, kiedy coraz więcej osób tworzy i sprzedaje treści cyfrowe, odważyłam się pójść w to na całego. W tym wpisie zamierzam przekazać Wam wszystkie niezbędne szczegóły na temat e-booka i fiszek Business Meetings – opowiedzieć co jest w środku i dla kogo będzie to odpowiednie narzędzie do nauki.

Finalnie oczywiście chcę zachęcić Was do zakupu, bo wreszcie udało mi się skończyć to nad czym pracowałam ze sporym zaangażowaniem przez kilka tygodni.

Dlaczego e-book na temat business meetings?

Spotkania biznesowe to najbardziej uniwersalne zagadnienie w nauce business English. Dotyczy praktycznie każdego profesjonalisty pracującego w większej firmie czy korporacji. Choć jest tak użyteczne to zazwyczaj nie poświęcamy temu tematowi zbyt wiele uwagi ucząc się angielskiego na studiach. Automatycznie skupiamy się raczej na słownictwie branżowym. Przerabiamy kolejne rozdziały podręczników na temat marketingu, prawa, księgowości i gdzieś w trakcie uczymy się różnych praktycznych wyrażeń potrzebnych w dyskusji czy na spotkaniach.

Kiedy jednak dochodzi do spotkania nie bardzo wiemy jak wyrazić nasze myśli jasno i zrozumiale i gdzie szukać konkretnej pomocy w tym temacie. E-book skupiony ściśle na business meetings wydał mi się więc pozycją obowiązkową dla każdego kto uczy się języka biznesu. Chciałam stworzyć łatwy w odbiorze materiał, który umożliwi naukę słownictwa związanego ze spotkaniami np. ich aranżowaniem, ale da też solidną porcję wiedzy na temat tego jak wypowiadać się na spotkaniach. Tutaj też nie chodziło mi tylko o typowe funkcje językowe takie jak zgadzanie się czy pytanie o opinię, chociaż te tematy też znajdziecie w e-booku. Zależało mi na umieszczeniu w nim WSZYSTKIEGO, CO MOŻE SIĘ PRZYDAĆ np. często używanych przymiotników, niezbędnych dla podkreślenia funkcji językowych spójników czy wyrażeń wprowadzających, ściągawki z czytania liczb, ułamków, dat itd.

Dla kogo jest e-book?

Tworząc e-booka nie miałam przed sobą obrazu odbiorców na konkretnym poziomie. Chciałam by był użyteczny dla szerokiego grona, dlatego znajdują się w nim zarówno słówka i zwroty średniozaawansowane (B1) jak i zaawansowane (C1).

Dzięki temu e-book jest dobry dla:

  • początkujących – warto zacząć naukę business English właśnie od komunikacji na spotkaniach biznesowych, a e-book omawia zwroty z nimi związane kompleksowo, zaczynając od podstaw, czyli kolokacji ze słówkiem meeting przechodząc do bardziej złożonych zagadnień. W e-booku wszystkie słówka są przetłumaczone i poparte przykładami, dlatego nauka będzie przyjemna także dla początkujących w posługiwaniu się językiem biznesowym
  • średniozaawansowanych – pomoże nabrać pewności w codziennej komunikacji w pracy oraz utrwalić i poszerzyć znajomość business English używanego na spotkaniach
  • zaawansowanych – wiele osób, które są na poziomie zaawansowanym w pisaniu i rozumieniu języka, dużo gorzej wypada gdy chodzi o mówienie. Takie osoby pewnie przetłumaczyłyby same większość zwrotów z e-booka, ale nie potrafiłyby używać tych zwrotów na co dzień
  • osób zapracowanych, które nie mają czasu na pracę z podręcznikiem i słownikami i w łatwy sposób chcą wzbogacić swój język
  • osób, które lubią w ramach przygotowania do spotkania przejrzeć sobie i przypomnieć najważniejsze i ciekawe zwroty po to, żeby wykazać się językowo

Co znajdziesz w środku?

Poniżej możesz zajrzeć do spisu treści i wnętrza e-booka. Ja wyjaśnię natomiast jego strukturę także opisowo.

E-book składa się z 3 części.

Część pierwsza KLUCZOWE SŁOWNICTWO to 11 podrozdziałów z niezbędnym słownictwem – od kolokacji ze słówkiem meeting, przez istotne czasowniki i frejzale, praktyczne przysłówki po ściągę z czytania ułamków, procentów, godzin i dat.

Bardzo przydatny jest także podrozdział ze spójnikami i wyrażeniami wprowadzającymi. Chodzi o takie wyrażenia jak due to the fact that… Znajdziesz ich w e-booku mnóstwo.

Struktura rozdziału ze słownictwem ułatwia naukę i zapamiętywanie, ponieważ każdy zwrot zilustrowany jest zdaniem, które pokazuje jego prawidłowe użycie.

Ta strona znajduje się także w darmowym fragmencie e-booka. Cały fragment możesz pobrać TU.

Rozdział drugi NA SPOTKANIU zawiera przydatne wyrażenia i całe zdania, które możemy użyć w danym kontekście. Podrozdziały dotyczą m.in. negocjacji, omawiania trendów, inicjowania i zmieniania tematu, wyrażania uogólnień czy dygresji. Ważny jest podrozdział dotyczący online meetings, które są przecież coraz bardziej powszechne.

Rozdział trzeci ARTYKUŁY zawiera 2 artykułyWhy are regular team meeting importand? i 10 tips to conduct effective business meeting.

W każdym z nich zostało wyszczególnione ciekawe i praktyczne słownictwo.

 

 

 

Dlaczego fiszki są w zestawie?

Razem z e-bookiem dostajesz oddzielny plik z fiszkami. Jest ich 208 i zawierają najistotniejsze zwroty i zdania z części pierwszej i drugiej e-booka. Fiszki to jedno z najlepszych narzędzi do zapamiętywania nowego słownictwa.

Każdorazowe zmuszanie się do przypomnienia sobie danego słówka przed obróceniem karty wpływa na lepsze zapamiętywanie. Fiszki umożliwiają też łatwe i efektywne powtórki materiału, a od tego również zależy na jak długo zapamiętamy dane słówko.

Choć coraz większą popularność zyskały fiszki w różnych aplikacjach to jednak nie są one w stanie wpłynąć na proces zapamiętywania tak dobrze jak tradycyjne karty z papieru.

Sam e-book jest funkcjonalny. Możesz otworzyć go na tablecie, telefonie i czytać gdzie chcesz. Zależy mi jednak na tym, żebyś wydrukował fiszki i uczył się z wersji papierowej.

Spis treści e-booka

Jeśli udało mi się przekonać Cię do zakupu e-booka i fiszek Business Meetings to kliknij w poniższy obrazek i zacznij przerabianie e-booka już zaraz!

Rób to powoli, ale systematycznie, żeby 31 stycznia być gotowym na test sprawdzający, który ode mnie dostaniesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.