Zakup prezentów na święta to jedno z największych grudniowych wyzwań. Sama wolę uporać się z nim już w listopadzie, jednak domyślam się, że większość właśnie teraz po mikołajkach zaczyna świąteczne szaleństwo zakupowe.

W tym wpisie podrzucę kilka pomysłów, które sprawdzą się jako podarunki dla osób uczących się angielskiego albo planujących wrócić do nauki po przerwie, a przede wszystkim zainteresowanych angielskim biznesowym.

Te propozycje będą dość różnorodne pod każdym możliwym względem, więc polecam przyjrzeć się każdemu, bo będę podpowiadać też dla kogo dana pozycja będzie strzałem w dziesiątkę!

1.”Władaj i gadaj” Arlena Witt Link

Książka do nauki angielskiego słownictwa inna niż wszystkie stworzona przez Arlenę Witt znaną z kanału „Po Cudzemu”. Przypadnie do gustu zarówno wiecznie początkującym jak i zaawansowanym, ponieważ jest nastawiona na praktyczne słownictwo przydatne w sytuacjach życia codziennego.

Takiego języka w szkolnych podręcznikach jest jak na lekarstwo, a tutaj mamy 2 części wypełnione słówkami, tekstami, dialogami ze znanych seriali i ćwiczeniami. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze charakterystyczny dla Arleny humor i nauka naprawdę może być dużo przyjemniejsza.

2. E-Book „Językowa Siłka – skuteczne metody nauki języków” Link

Coś dla tych, którym brakuje motywacji do nauki, bo próbowali już tyle razy. Ale może nigdy nie mieli na podorędziu odpowiednich metod, które sprzyjają zapamiętywaniu! Językowa siłka to praktyczny poradnik napisany przez praktyka i poliglotę, który komunikuje się w 9 językach. Proponowane metody przydadzą się jeśli uczysz się w domu, ale także na kursie językowym. To może być genialna propozycja dla językowych freaków!

3.Business Phrasal Verbs – e-book + fiszki Link

Skoro o metodach nauki mowa to z przyjemnością polecę na prezent także mojego e-booka, fiszki i planer do opanowania biznesowych frejzali metodą spaced repetition. Plan zakłada naukę każdego z 200 najpraktyczniejszych czasowników frazowych przez 30 dni,, a w następnych dniach powtórkę każdego wyrażenia złożonego co najmniej 3 razy. To pozwoli naprawdę nauczyć się frejzali, które stosuje się w codziennym języku biznesowym. W hiper niskiej cenie dostaniesz e-booka i fiszki, które możesz wydrukować i zapakować jako dodatek do prezentu. Zamiast kawy czy czekolady coś rozwojowego!

4.Prenumerata Business English Magazine Link

Anglojęzyczne magazyny są świetne, ponieważ uczą języka codziennego, aktualnego, a dodatkowo kuszą bieżącymi tematami, które mogą zainteresować bardziej niż teksty z podręczników. Jestem ogromną fanką magazynów do nauki języka angielskiego publikowanych przez wydawnictwo Colorful Media. Tutaj poza genialnymi w swojej różnorodności tematami (jak przystało na magazyn) do każdego artykułu dostaniecie także listę z tłumaczeniem trudniejszych i ciekawszych słówek. Dzięki temu nauka jest prosta, przyjemna i ciekawa!

5.”Grama to nie drama” Arlena Witt Link

Tym razem coś dla osób, którym zależy przede wszystkim na przyswojeniu bądź powtórzeniu gramatyki angielskiej. Z tymi książkami naprawdę będzie to proste i przyjemne. Po pracy może nie każdy ma ochotę wyciągać podręczniki, ale Grama to nie jest zwykły podręcznik. Obdarowany szybko przekona się, że okiełznanie gramatyki z Arleną i jej pomysłowymi ćwiczeniami to pestka. A w książce znajdują się zagadnienia zarówno podstawowe jak i zaawansowane, więc taki prezent ucieszy wiele osób.

6. Gra Ask! Don’t Stray! Nauka Angielski Regipio Link

Gry są bardzo modne już od kilku lat, natomiast teraz kiedy spędzamy w domach więcej czasu niż zazwyczaj warto mieć ich na półce jeszcze więcej. Może nie wiecie, że istnieje sporo planszówek czy gier w formie kart, które wspomagają naukę angielskiego i pozwalają jednocześnie świetnie się bawić. Jedną z takich propozycji jest gra w pytania. Co najważniejsze zmusza do mówienia, a konkretnie zadawania pytań, które są podstawowym zagadnieniem, a jednak wiele osób ma z nimi problem. Tym bardziej kiedy trzeba robić to spontanicznie, a ta gra ma na celu właśnie wyćwiczenie tej umiejętności. Przy okazji można podłapać masę słownictwa. Super sprawa dla całej rodziny!

7. Słownik angielsko-angielski Longman Dictionary of Contemporary English Link

Porządny słownik to niemała inwestycja. Jednak zdecydowanie warto wyłożyć na niego pieniądze. Tym bardziej jeśli chodzi o taki bestseller jak słownik angielsko-angielski Longmana. Nie wyobrażam sobie, żeby w biblioteczne ucznia zaawansowanego zabrakło tego słownika, a warto po niego sięgać na każdym niższym poziomie. Zawiera mnóstwo cennych zbiorów jak słownik kolokacji, ramki gramatyczne przestrzegające przed typowymi błędami czy Grammar Guide zawierający klarowne objaśnienia najważniejszych zagadnień gramatycznych. Ktoś kto uwielbia angielski i podchodzi do nauki poważnie będzie zachwycony tą pozycją.

8. International Business English in Everyday Use. Poziom B2-C1 Link

To kolejny pomysł dla osób zaawansowanych i ambitnych, które aspirują do płynnego porozumiewania się po angielsku w środowisku biznesowym. Książka spełnia obietnicę złożoną w tytule, ponieważ znajdziemy w niej słownictwo biznesowe potrzebne „in everyday use”.  Poza specjalistycznymi podrozdziałami np. na temat marketingu czy bankowości znajduje się w niej wiele bardzo ogólnych i uniwersalnych tematów takich jak spotkania, negocjacje, biznesowe podróże czy Facebook. Więcej o książce przeczytacie tutaj, ponieważ rok temu na blogu pojawiła się szersza recenzja.

9. Voucher na szkolenie z Accent Coachem Link

A może ktoś z bliskich marzy o pięknym akcencie czy popracowaniu nad swobodą w mowie na bardzo zaawansowanym poziomie? Tutaj również mogę polecić prezent marzeń – voucher na szkolenie bądź lekcję z Pola Accent Maker- Voice and Accent Coach. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na zakup to polecam obserwować jej stronę na FB, a przede wszystkim kanał na YouTube o poprawnej wymowie.

10. Business Meetings – e-book + fiszki

Funkcjonalny, praktyczny i merytoryczny materiał na temat spotkań biznesowych zebrany w jednym miejscu + fiszki, które pomogą skutecznie utrwalić wiedzę i zabłysnąć na spotkaniu z zagranicznymi współpracownikami! To może być wspaniały prezent dla studentów, osób, które już pracują w korporacjach, ale w wystąpieniach i rozmowach zawodowych po angielsku nadal czują się niepewnie. Znowu polecam ten prezent także ze względu na element DIY, który można dodać od siebie drukując i wycinając dla kogoś fiszki. Zestawu o takiej tematyce razem z efektywnymi fiszkami nie znajdziecie nigdzie indziej, a teraz jest w świątecznej promocji!

11.Książka z materiałami pod konkretny egzamin

Jeśli wiesz, że ktoś bliski planuje, bądź dopiero nieśmiało marzy o zdaniu egzaminu językowego to na pewno ucieszy się z pozycji, która wesprze go w nauce. Pod kątem egzaminów powstają interesujące książki, które zwracają uwagę na najczęstsze błędy popełniane w arkuszach albo zbiory typowo z zadaniami egzaminacyjnymi. A może takie ze słownictwem jakie wypada opanować na danym poziomie.

12. Notes do nauki Link

Czy ładny notes daje motywację do nauki? Zdecydowanie tak! W dobie lekcji na Zoomie, tutoriali na Youtube i Netflixa nie można zapomnieć jak ważne w nauce jest robienie notatek i zapisywanie słówek i zdań odręcznie. To sprawia, że zapamiętamy je lepiej i na dłużej. Do nauki warto wybrać lekki i praktyczny notes, który można mieć zawsze pod ręką, bo idealnie nadaje się i do noszenia w torebce, i do trzymania na biurku. Te, które polecam posiadają gumkę oraz tasiemki ułatwiające odnalezienie się w zapiskach. Są po prostu piękne!

13. Audio kurs dla zabieganych Link

Materiały do nauki angielskiego w formie audio pewnie przydadzą się osobom często podróżującym autem. Ten pod linkiem to propozycja dla osób, które znają podstawy języka angielskiego (poziom A2-B1) i chcą odświeżyć wiedzę, rozbudować słownictwo, poznać przydatne konstrukcje gramatyczne, a także doskonalić umiejętność konwersacji oraz rozumienia ze słuchu. Z łatwością można jednak wyszukać w sieci podobne kursy skupiające się na konkretnych zagadnieniach czy na wyższych poziomach zaawansowania

14. Dostęp do aplikacji do nauki języka

To bardzo oryginalny pomysł, który może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie rozstają się ze smartfonem. W naukę w aplikacji można się wciągnąć równie łatwo jak w grę online. Warto przyjrzeć się co oferuje Babbel.

Dla osób, które dużo czasu spędzają w aucie warto pomyśleć również o aplikacji Audible z zagranicznymi audiobookami.

15. 100 darmowych fiszek do druku

Tak! Poniżej znajdują się linki do darmowych fiszek, które wystarczy wydrukować, wyciąć i podarować komuś, kto uczy się Business English!

Fiszki są funkcjonalne i wygodne. Bardzo łatwo zabrać je ze sobą i mieć pod ręką kiedy tylko będziemy chcieli wykorzystać wolne 10 minut na przyswajanie nowego słownictwa i powtórkę partii słówek. To genialne! Dotyczą bardzo praktycznych zagadnień – biznesowych przymiotników i spotkań. Każda z tych serii ma inną szatę kolorystyczną.

Wystarczy kliknąć w linki poniżej, przejść na stronę, wyrazić chęć otrzymania fiszek i już są Wasze!

50 fiszek Business adjectives

50 fiszek Business meetings

__________________

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować!

Jeśli tak to będę wdzięczna za podzielenie się tym wpisem w mediach społecznościowych :)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.