Jeszcze przed czasami wszechobecnego Netflixa seriale kojarzyły się z przyjemnym, ale w dużej mierze bezużytecznym wylegiwaniem się na kanapie po szkole czy pracy. Wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo, więc zarywanie nocy przez seriale to kiepski pomysł. Jednak można też wykorzystać ogólną dostępność zagranicznych produkcji na swoją korzyść i uczyć się z nich języka!

Seriale to ekstra źródło wiedzy na temat prawdziwego języka i tak naprawdę każdy serial jest dobry do nauki angielskiego. Doskonale wiemy, że to co mamy w książkach do nauki angielskiego to niekoniecznie najpraktyczniejsze sformułowania potrzebne w życiu codziennym. Bo życie codzienne to w dużej mierze slang, skróty i język potoczny. Samo oglądanie może jednak pomóc Nam tylko lepiej rozumieć język i chłonąć akcent. Osoby uzależnione od netflixowych seriali nie mają problemu właśnie z tymi 2 rzeczami, jednak inaczej wygląda sprawa nauki nowych słówek i mówienia. Tutaj trzeba się jednak trochę bardziej wysilić. Efektywna nauka z serialu wymaga od nas skupienia i cierpliwości oraz dobrej strategii.

W tym wpisie zaproponuje Wam łatwiejszą drogę do przyswojenia Legal English właśnie dzięki serialowi Suits!

Legal English z serialem Suits

Ja uwielbiam uczyć się Legal English z serialem Suits i robię to tak naprawdę od samego początku powstania, czyli już od jakichś 7 lat. Jeśli jesteś fanem tego serialu to na pewno obejrzałeś na bieżąco wszystkie odcinki i wysłuchałeś wielu godzin dialogów amerykańskich prawników po angielsku. Jednak trzeba przyznać, że nie wszystkie fragmenty były warte uwagi pod kątem angielskiego prawniczego – wszelkie wątki miłosne np. nie bardzo :). Niemniej jednak to naprawdę wspaniałe źródło wiedzy dla uczących się Legal English. Możemy mieć pewność, że Harvey i Mike nie używali przestarzałych wyrażeń tylko tych słów, które naprawdę funkcjonują albo padają na sali sądowej.

Już dawno zapowiadałam, że chcę udostępnić fiszki ze słówkami z Suits jako pierwszy produkt elektroniczny BEM, ponieważ mam do tego serialu i nauki Legal English właśnie w ten sposób ogromny sentyment. Wy możecie natomiast cieszyć się z tego, że odwaliłam za Was kawał roboty i umieściłam na fiszkach najfajniejsze zwroty z serialu.

Dlaczego warto uczyć się z fiszek?

Jeśli zastanawiacie się czy nauka z fiszek rzeczywiście przynosi zamierzony skutek to chcę Wam powiedzieć, że ta metoda ma bardzo dużo zalet!

  • ucząc się z fiszek zmuszamy swój mózg do wymyślania jakie słówko czy tłumaczenie znajduje się na odwrocie
  • fiszki dają możliwość szybkich powtórek słownictwa
  • nie ma sensu uczyć się samych słówek, więc każda fiszka pokazuje też przykładowe zdanie i tym samym zachęca twój mózg do używania go w podobnych sytuacjach w przyszłości
  • systematyczna nauka języka angielskiego to podstawa! Wystarczy 10 minut dziennie w autobusie, w kolejce do kasy. Łatwo zrealizujesz cel codziennej nauki kiedy zawsze będziesz mieć przy sobie łatwo dostępne materiały

Fiszki Legal English z serialem Suits są dla Ciebie jeśli wybierasz się na studia prawnicze lub studiujesz prawo czy administrację lub jeśli w pracy masz do czynienia z anglojęzycznymi tekstami prawnymi.

Nauka z nimi pozwoli Ci:

  • zaoszczędzić masę czasu
  • wreszcie zmobilizować się do systematycznej nauki wykorzystując krótkie momenty przerwy w ciągu dnia kiedy jedziesz autobusem czy stoisz w kolejce
  • wykorzystasz to, że jesteś już osłuchany z tymi zwrotami i zapamiętasz je łatwiej

JUŻ Teraz pobierz 10 fiszek z tej serii Za darmo i sprawdź jak przyjemna jest nauka w ten sposób!

Pamiętaj, że najważniejszym czynnikiem sukcesu w nauce języka jest samodzielna praca. Fiszki będą kosztować ułamek tego co lekcje z lektorem, jednak pozwolą Ci rozwijać się językowo w każdych warunkach. Już teraz zdradzę też, że będzie można kupić je w pakiecie z fiszkami z serii Contracts, dzięki którym twój poziom angielskiego prawniczego będzie szybował w górę.

Zapisz się na listę zainteresowanych fiszkami z serii Legal English z serialem Suits, która będzie dostępna już niebawem i ODBIERZ 10 FISZEK JUŻ TERAZ!

Dzięki temu dostaniesz powiadomienie jak tylko sprzedaż zostanie uruchomiona i będzie mógł kupić 150 fiszek w najniższej cenie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.